Giriş Sayfası Yap

Yelken Dünyası İnternet Sitesine Hoşgeldiniz...

Favorilere Ekle

HAKKIMIZDA
KÜNYE
İLETİŞİM
BU SAYI
HAVA DURUMU
MARİNALAR
FIRTINA CETVELİ
TEMEL DENİZCİLİK
YARIŞ PROGRAMI
LİNKLER
BOAT SHOWLAR
KÜÇÜK İLANLAR
ENGLISH
 

 

OKUYUCULARIMIZIN BİLGİSİNE

Türk amatör denizciliğinin ortak buluşma noktası olan Yelken Dünyası, Mart ayı itibariyle basılı olarak yayınlanmasını durdurma kararı aldı. Mayıs 1984’de kurucumuz Mesut Baran’ın Türkiye’de yelkenciliğin gelişmesi, çoğalması ve daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla başlattığı ve Haziran 2008’deki ani kaybına kadar sürdürdüğü serüven, 2008’den sonra eşi Ülkü ve oğlu Erdim Baran’ın dümeni devralmasıyla aynı heyecan ve tutkuyla devam etti. Ağustos 2017’de 400’üncü sayıya ulaşarak Türk spor basınında bir "ilk"e imza atan Yelken Dünyası, Mayıs 1984 - Şubat 2018 arası kesintisiz olarak tam 34 yıl yayınlandı ve Şubat ayındaki 406’ıncı sayısıyla basılı yayın hayatını noktaladı. Kurulduğu ilk günden itibaren sektöre öncülük eden Yelken Dünyası, tecrübe, saygınlık ve bilinirlikte bir “marka” oldu. Ancak son yıllarda artan maliyetler, ağırlaşan ekonomik koşullar, internetin artan gücü ve medyadaki dijitalleşme trendi, tüm yazılı basında olduğu gibi bizi de etkiledi ve manevra alanımızı her geçen gün kısıtlayarak bizi maddi-manevi bu son derece zor ve üzücü kararı almaya zorladı.
Bu tutkulu serüvende ilk günden beri her zaman yanımızda olan ve bizi destekleyen okuyucularımıza, yazı ailemize ve yıllardır birlikte çalıştığımız değerli müşterilerimize gönülden teşekkürlerimizi sunarız.
Önümüzdeki süreçte farklı bir formata geçme konusundaki çalışmalarımız ise devam etmekte. Bir başka platformda, bir başka projede görüşmek üzere…

Saygılarımızla,

Yelken Dünyası
 

 

 

 

yelken@yelkendunyasi.com

 

  

Yelken Dünyası®

Adres: Cevdetpaşa Cad. Eczane Sok  Mürvet Apt. No: 336/1 34342  BEBEK / İSTANBUL

Tel:0212-295 62 20 & 295 62 40  Faks:0212-295 62 41

| Her Hakkı Saklıdır © - Hiçbir şekilde alıntı yapılamaz,bilgiler izinsiz olarak kullanılamaz. |