Giriş Sayfası Yap

Yelken Dünyası İnternet Sitesine Hoşgeldiniz...

Favorilere Ekle

HAKKIMIZDA
KÜNYE
İLETİŞİM
BU SAYI
HAVA DURUMU
MARİNALAR
FIRTINA CETVELİ
TEMEL DENİZCİLİK
YARIŞ PROGRAMI
LİNKLER
BOAT SHOWLAR
KÜÇÜK İLANLAR
ENGLISH
 

 

Derginin Kuruluşu ve Amacı:

Dergimiz Yelken Dünyası, Mesut BARAN tarafından Türkiye’de yelken sporunun tanıtılması ve geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla Mayıs 1984 yılında kurulmuş olup, 33 yıl gibi uzun bir süredir hiç kesintisiz her ay yayınlanmakta olan tek Türk denizcilik ve yelken ihtisas dergisidir. Ağustos 2017’de 400'üncü sayıya ulaşarak Türk spor basınında bir ilke imza atan Yelken Dünyası, böylelikle Türkiye’nin halen yayınlanmakta olan en eski birkaç dergisinden biri olurken, 400'üncü sayıya ulaşan ilk ve tek spor dergisi ünvanını da elde etmiştir. Konularında uzman birçok yazarı bünyesinde barındıran dergimiz, tüm dünya tarafından tanınan ve bilinen, Türkiye'yi dünya platformunda gururla temsil eden tek dergidir. Tecrübe, saygınlık, bilinirlik ve hedef kitleye ulaşmada sektörün öncü ve lokomotif dergisi olarak Türk yelkenciliğine 33 yıldır başarıyla hizmet eden Yelken Dünyası, artan okuyucu sayısı, kendini her gün geliştiren ve yenileyen zengin içeriği ve hiç kaybetmediği heyecanıyla daha uzun yıllar Türk sporuna hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Derginin İçeriği:

Dergimizin içeriği yelkencilik ve denizciliği ilgilendiren tüm konuları kapsamaktadır. Bunlar; yelkenli tekneler, megayatlar, gezi ve yarış ile ilgili makaleler, teknik konular, navigasyon, tekne testleri, tekne elektroniği, yeni teknolojiler, tersaneler, yat yapımcıları ve dizaynerler, temel denizcilik konuları, yelkenciliğe ilk başlayanlar için pratik bilgiler, uluslararası ve yerel haberler, yeni ürünler, boat-showlar.

Tiraj ve Teknik Bilgiler:

Derginin tirajı 7500'dür.Derginin dağıtımı YAYSAT A.Ş. tarafından tüm Türkiye'deki ve KKTC'deki bayiler ile başta D&R'lar olmak üzere büyük kitapevlerine yapılmaktadır. Buna ek olarak ABD ve Avrupa'da birçok abone bulunmaktadır.

Ölçüler:19,5(cm) x 27(cm)

Fiyatı: 11 TL

ISSN:1305-3094

Abonelik:

Postada yaşanan aksaklıklar ve kaybolmalar nedeni ile abonelik sistemini  kaldırmak zorunda kaldık. Dergimizi tüm Türkiye'deki gazete bayilerinde bulabilirsiniz. Aboneliği ancak ulaşamadığımız veya derginin gitmediği bölgeler ile yurtdışına yapmaktayız. Ancak okuyucularımız gazetelerini sürekli almakta oldukları YAYSAT bayilerine önceden ödeme yaparak her ay dergilerini ayırtabilirler.

İlanlar:

Dergimizde tam veya yarım sayfa olmak üzere ilanlar yayınlanmaktadır. İlan konusunda daha detaylı bilgi isteyenler aşağıdaki numaralardan görüşebilirler.

Tel:0212-295 62 20/ 295 62 40    Fax:0212-295 62 41